Zobacz zwyzięskie prace konkursowe!

W 2008 roku uczniowie z Polski dołączyli do ponad 190.000 dzieci z ponad 100 krajów z całego świata, którzy co roku uczestniczą w konkursie organizowanym przez UNEP i firmę Bayer.

Dzieci z Polski włączają się po raz pierwszy do międzynarodowej akcji, jaką jest Dziecięcy Konkurs Malarski na temat zmian klimatu. Organizatorami projektu są Organizacja Narodów Zjednoczonych i firma Bayer. 9 września w Galerii Zachęta podczas wernisażu wystawy prac nagrodzonych w ubiegłorocznej edycji, została ogłoszona nowa edycja konkursu pod hasłem „Zmiany klimatu: nasze wyzwanie”.

Główną nagrodę w wysokości 2 000 USD otrzymała Gloria Ip Hung (lat 14) z Chin. Wśród zwycięzców regionalnych, uhonorowanych nagrodami  w wysokości 1 000 USD, wyróżnieni zostali: Evdokia Vallis (lat 13) z Grecji, Maria Kassabian (lat 10) z Nigerii, Adrian Lau Tsun Yin (lat 8) z Chin, Murilo Hideki Ashiguti (lat 12) z Brazylii, Cindy Liu (lat 10) z USA oraz Colge Tejas Neel (lat 12) ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w czerwcu 2008 r. podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Nowej Zelandii.

Zobacz niektóre z nagrodzonych prac TUTAJ!