Papier ekologiczny w punktach ksero na terenie UW

Studenci w trakcie swoich 5 lat studiów zużywają duże ilosci papieru do notatek, wydruków oraz kopii. Również wykładowcy przygotowujący dla nich zajecia powielają ćwiczenia i inne materiały w wielu egzemplarzach.

Papier jest oczywiście potrzebny i trudno sobie dzisiaj wyobrazić studiowanie bez kserowania. Faktem jednak jest, że rocznie zużywa się miliony metrów sześciennych drzewa w Polsce żeby wyprodukować papier (do produkcji jednej tony papieru potrzeba 5 metrów sześciennych drzewa). Żywe drzewa są szczególnie ważne w dobie ocieplenia klimatu dla wychwytywania dwutlenku węgla z powietrza. Tymczasem można produkować papier w całości z makulatury, jakościowo i cenowo niewiele różniący się od tradycyjnego (ryzę papieru ekologicznego można dostać już od 10,25 do 12,44 zł zależnie od białości). Problemem jest brak możliwości wyboru papieru ekologicznego w punktach ksero na UW. Przygotowaliśmy więc ofertę cenową firm handlujących papierem ekologicznym na terenie Warszawy dla właścicieli punktów ksero.

Pobierz ofertę cenową w formie listu do właścicieli punktów xero (pdf)

Chcemy informować w tym miejscu o puktach ksero, które dają studentom wybór papieru ekologicznego zamiast tradycyjnego.

"Bądź ekologiczny, drukuj dwustronnie!"*

* Napis znajdujący się w punkcie ksero na Wydziale Geografii UW